TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuj
Dziś jest 22 lutego 2017r. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Language gb Language de
Drukuj artykułZrób plik PDFPoleć poprzez email
Zmniejsz czcionkęStandardowa wielkość czcionkiZwiększ czcionkę
 
Klub Młodzieżowy Metafora

Klub Młodzieżowy we Wschowie rozpoczął działalność 13 grudnia 2013 roku w miejscu dawnej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie przy ulicy Niepodległości 1 we Wschowie. Głównym celem działalności Klubu jest stworzenie warunków i miejsca do spotkań młodych ludzi, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania i w ciekawy sposób spędzać wolny czas. Podejmowane działania ukierunkowane są na rozwój aktywności młodzieży oraz poszerzania jej horyzontów. Wszystkich młodych ludzi, którzy chcą skorzystać z oferty Klubu zapraszamy w każdy  weekend (od piątku do niedzieli) od godz. 17:00 - 22:00.


Ewa i Jakub Ślipkowie pod koniec października 2013 roku przekonali swoim projektem i pomysłem na prowadzenie Klubu komisję konkursową. Od tego czasu zajmowali się przygotowaniami do wyposażenia miejsca po byłej bibliotece oraz współpracą z wolontariuszami. Przeprowadzony został również konkurs na logo i nazwę Klubu. Zwycięzcą okazał się Dawid Bilicki, który zaproponował nazwę Metafora. Uroczystego otwarcia Młodzieżowego Klubu Metafora dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa – Krzysztof Grabka.  W Klubie odbywają się spotkania pod nazwą „MOTYWATORY”. Są to warsztaty oraz spotkania z ciekawymi ludźmi o różnych profesjach. „MOTYWATORY” to projekt skierowany do wszystkich tych, którzy szukają inspiracji, motywacji do działania oraz zastanawiają się nad wyborem swojej ścieżki zawodowej. Poza tym w Klubie odbywają się warsztaty fotograficzne, wieczory filmowe oraz koncerty. Do tej pory dla wschowskiej publiczności zagrali: A3 Format, Musicshow oraz INTERNO. Do dyspozycji młodzieży znajdują się cztery sale, które wyposażone są m.in. w sprzęty muzyczne (gitary, klawisze, bębny), tablicę interaktywną czy stół bilardowy. Klub Młodzieżowy jest inicjatywą prowadzoną bezpośrednio przez Urząd Miasta i Gminy Wschowa w ramach realizacji gminnego programu rozwiązywania problemów alkoholowych. Jego koordynatorem z ramienia Urzędu jest pełnomocnik burmistrza ds. profilaktyki i młodzieży - Krzysztof Rękoś.


Ewa i Jakub Ślipkowie swój pomysł na prowadzenie klubu wdrażali do końca marca 2014 roku. Ich projekt został w pełni zaakceptowany przez młodzież. Prowadzący nie podjęli się dalszego zarządzania klubem i dlatego od kwietnia nowym prowadzącym jest Łukasz Gadkowski.


Klub Młodzieżowy Metafora we Wschowie w dalszym ciągu będzie zarządzany według projektu Ewy i Jakuba Ślipków, ponieważ to właśnie ich projekt prowadzenia klubu został wybrany przez komisję konkursową w zeszłym roku a jego funkcjonowanie odpowiada młodzieży korzystającej z przygotowanej oferty.


wsh67710185wsh67710512


 


Strona Klubu 


 Facebook

Galeria
© 2006 - 2017 Urząd Miasta i Gminy Wschowa
Projekt: PROTEKST Komputer
Unikalnych wizyt: 221019
statystyki www stat.pl