TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuj
Dziś jest 22 lutego 2017r. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Language gb Language de
Drukuj artykułZrób plik PDFPoleć poprzez email
Zmniejsz czcionkęStandardowa wielkość czcionkiZwiększ czcionkę
 
I Wschowski Festiwal Biegowy 


 


Impreza z mistrzami


I Wschowski Festiwal Biegowy
Gmina Wschowa do kalendarza ciekawych imprez po m.in. Burning Sun Festiwal, Festiwalu Muzyki Królewskiej, Festiwalu Podróżników Stodroga, czy jarmarkach dopisuje kolejne wydarzenie. Tym razem sportowe. W najbliższą sobotę, 1 października, odbędzie się I Wschowski Festiwal Biegowy. Imprezę pod patronatem burmistrz Wschowy, Danuty Patalas organizują Gmina Wschowa, klub sportowy LLKS Osowa Sień i Szkoła Podstawowa w Osowej Sieni. Głównym miejscem zawodów będzie wschowski rynek gdzie znajdować się będą start i meta oraz, trasa będzie przebiegać przez położone przy nim ulice i parki. Przewidziane są biegi w we wszystkich kategoriach wiekowych od przedszkolaków do seniorów. Długość poszczególnych tras uzależniona jest od wieku uczestników. Po serii tych biegów odbędzie też bieg rodzinny, gdzie dzieci muszą przekroczyć linię mety trzymając się za ręce z rodzicem oraz marsz dla sympatyków Nordic Walking.


Całość zwieńczy bieg główny na dystansie 5 km z udziałem biegaczy wyczynowych, do którego mogą się również zapisać amatorzy. Jego początek o godzinie 17.10, natomiast start do pierwszego biegu festiwalowego u o godz. 15. We wszystkich kategoriach przewidziane są nagrody, a dodatkowo będzie przeprowadzona loteria fantowa wśród wszystkich uczestników biegów i marszu.


Honorowymi gośćmi festiwalu biegowego będą polscy olimpijczycy. W tym względzie niewykluczona jest duża niespodzianka. Bieganie dla zdrowia i na sportowym poziomie cieszy się dużą popularnością we Wschowie, a wyniki osiągane przez biegaczy klubu LLKS Osowa Sień, prowadzonych przez trenera Andrzeja Orłowskiego imponują. Zawodnicy tego klubu reprezentują Polskę uczestnicząc w Mistrzostwach Świata i Europy w biegach przełajowych i górskich, zdobywają medale Mistrzostw Polski w tych konkurencjach, a także w biegach na otwartym stadionie. Sukcesy trudno wymieniać, wystarczy, że wspomnimy ostatnie największe wydarzenie, jakim było zajęcie przez Klaudię Pawlus ósmego miejsca w Mistrzostwach Świata juniorów do lat 19 w biegach górskich, które odbywały się w Bułgarii. Na jej wynik należy spojrzeć w określonym kontekście, bo wschowianka ma dopiero 16 lat!


- Trzeba aby klub, który odnosi takie sukcesy w swojej rodzimej miejscowości doczekał się dużej imprezy, aby wschowianie mogli obejrzeć na żywo zawodników, o których medalach i bitych rekordach dowiadują się z mediów. Ponadto o organizacji takiego festiwalu zdecydowała też popularność biegów w naszej gminie i jeszcze większa chęć popularyzacji zdrowego trybu życia oraz doskonała okazja do promocji gminy na zewnątrz bo już wiemy, że możemy liczyć na wielu uczestników spoza naszej gminy. Możemy powiedzieć, że Wschowa staje się pomału miastem festiwali. Zapraszam w sobotnie popołudnie na rynek do wzięcia udziału w zawodach, a jeśli nie to chociaż do kibicowania i miłego spędzenia wolnego czasu – mówi Danuta Patalas, burmistrz Wschowy.


Warto będzie przyjść na rynek i trasy biegowe kibicować zawodnikom z całymi rodzinami. Na chwilę obecną prognoza pogody na ten dzień jest bardzo dobra, a organizatorzy zadbali, aby widzowie mieli możliwość kupienia posiłku czy wypicia kawy lub herbaty. Na zakończenie jeszcze jedna uwaga dotycząca ruchu samochodowego, który w pobliżu Rynku we Wschowie w sobotę 1 października będzie zamknięty w godzinach od 15.00 do 18.00. Zapisy do biegu głównego u organizatorów do 28.09, do biegu rodzinnego i Nordic Walking na miejscu godzinę przed zawodami. Szczegóły regulaminu w załączniku „regulamin” (na zdjęciach Klaudia Pawlus i trener Andrzej Orłowski).


 

Pliki do pobrania
© 2006 - 2017 Urząd Miasta i Gminy Wschowa
Projekt: PROTEKST Komputer
Unikalnych wizyt: 221019
statystyki www stat.pl