Dziś jest 23 czerwca 2017r. Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Language gb Language de
Drukuj artykułZrób plik PDFPoleć poprzez email
Zmniejsz czcionkęStandardowa wielkość czcionkiZwiększ czcionkę
 
Gra turystyczna, czyli nowa forma zwiedzania Wschowy

Od 4 lipca można poznawać Wschowę w nieszablonowy sposób. Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne VIATOR przygotowało specjalną grę turystyczną, która łączy tradycyjne zwiedzenie z rozwiązywaniem zagadek. Karty do gry można pobrać z Internetu lub odebrać w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wschowa
i Muzeum Ziemi Wschowskiej przy Placu Farnym. Dodatkowo karty do gry będzie można odebrać podczas imprez organizowanych przez Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.


- Gry turystyczne to innowacyjny produkt turystyczny, alternatywna forma zwiedzania łącząca, pod hasłem „Zwiedzaj, grając - graj, zwiedzając”, aktywny wypoczynek z aspektami poznawczymi odkrywania uroków różnorodnych miejsc i obiektów turystycznych - mówi Szymon Dąbrowski, odpowiedzialny w stowarzyszeniu za projekt gryturystyczne.pl.


- Jest to rozwinięcie spopularyzowanych już w wielu miastach gier miejskich, w których przestrzeń miasta wraz z całym arsenałem atrakcji, detali architektonicznych i rekwizytów staje się planszą gry będącej połączeniem happeningów ulicznych, gier fabularnych i zagadek rodem z powieści sensacyjnych Dana Browna – dodaje Dąbrowski.


Do zabawy zapraszamy zarówno turystów, jak i mieszkańców Wschowy. Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu: www.lubuskie.gryturystyczne.pl.


Każdy, kto weźmie udział w Grze turystycznej do 5 października 2015 r. ma szansę na wygranie scyzoryka szwajcarskiej firmy VICTORINOX – obowiązkowego gadżetu każdego turysty. Nagrody trafią do osób, które prześlą najciekawsze relacje z gry i będą znały poprawne hasło.


Opracowanie gry zostało dofinansowane przez Zarząd Województwa Lubuskiego.

Pliki do pobrania
Galeria
Gra turystyczna, czyli nowa forma zwiedzania Wschowy

© 2006 - 2017 Urząd Miasta i Gminy Wschowa
Projekt: PROTEKST Komputer
Unikalnych wizyt: 33084