Dziś jest 25 lipca 2017r. Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
Language gb Language de
Drukuj artykułZrób plik PDFPoleć poprzez email
Zmniejsz czcionkęStandardowa wielkość czcionkiZwiększ czcionkę
 
Kolejne sukcesy mażoretek

Szczęśliwie udało się powrócić z XIV Mistrzostw Europy Tańca Mażoretkowgo, które odbyły się 22-25 czerwca we Włoszech w Gulianovie. Było to niesamowite przeżycie dla dziewcząt z zespołu mażoretek "Finezja". Na imprezie tej rangi większość z nich jeszcze nie występował. Po raz pierwszy miały one okazję reprezentować Wschowę i nasz kraj na imprezie tej rangi. Szkoda tylko, że kategorie w jakich występowały, na które zdobyły nominację na Mistrzostwach Polski okazały się Polską specjalnością. Pomimo tego, to właśnie one zaprezentowały swoje układy na arenie europejskiej. Dzięki nim i pozostałym zespołom z Polski można było z dumą wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego. Dla niektórych to pewnie nic wielkiego zdobywać laury w tak niewielkim gronie, ale dla tych młodych dziewcząt to niezapomniana przygoda i wspomnienia na całe życie.


Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc ludzi o wielkim sercu, a szczególne podziękowanie kierujemy do władz naszego Miasta Wschowy, które wsparły nas w znacznym stopniu finansowo. Dziękuję w imieniu dziewcząt wszystkim sponsorom za wsparcie i umożliwienie realizacji tego wyjazdu. Szczególne podziękowania dla rodziców i wspaniałych opiekunów oraz trenerki - Kamili Rzepieli Drgas za opiekę i przygotowanie dziewczyn do tych zawodów. Szczególne podziękowania dla Błażeja Drgasa za pomoc w organizacji wyjazdu. Taka bezinteresowność jest już dzisiaj rzadkością dlatego jeszcze raz w imieniu wschowskiego zespołu mażoretek "Finezja" oraz Zarządu Stowarzyszenia Kultury Ziemi Wschowskiej wszystkim ludziom o wielkim sercu Dziękuję.


Nasze Wschowskie Mażoretki "Finezja"przywiozły  trzy srebrne medale z Mistrzostw Europy we Włoszech, pierwsze srebro wywalczyło trijo seniorki buława Magda  Grygiel,  Natalia Skoczylas, Natalia Wierzbicka. Drugie srebro wytańczyła mini formacja seniorki buława, a na koniec cały zespół zdobył srebro w kategorii scena buława seniorki. Oprócz tego, czwarte miejsc zajął nasz duet w kategorii seniorki buława Karolina Gurgulewicz i Alicja Chilarska oraz Karolina Gurgulewicz zajęła szóste miejsce w solo buława seniorki. Nasza najmłodsza solistka Kalina Wilk podczas Mistrzostw Europy MWF w Giulianovej pokazała, co to prawdziwy duch walki i pomimo, że organizatorzy przesunęli jej start do najstarszej grupy wiekowej w kategorii duo baton, nasza  Kalina i tak się nie poddała i zatańczyła cudownie. Została nagrodzona dyplomem dla najmłodszej zawodniczki w kategorii oraz koszulką i czapką z Mistrzostw. Dyplom wraz z podarunkami został przekazany przez Prezesa Stowarzyszenia Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich Pana Stanisława Rewieńskiego.


Paweł Grygiel
Prezes SKZW© 2006 - 2017 Urząd Miasta i Gminy Wschowa
Projekt: PROTEKST Komputer
Unikalnych wizyt: 47674