Dziś jest 23 czerwca 2017r. Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Language gb Language de
Drukuj artykułZrób plik PDFPoleć poprzez email
Zmniejsz czcionkęStandardowa wielkość czcionkiZwiększ czcionkę
 
Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży

W dniach 21 – 24 maja 2017 uczniowie SOSW we Wschowie gościli przyjaciół ze szkoły partnerskiej Forderschule Herrnhut. Podczas spotkania realizowano projekt Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży „W zaczarowanym świecie teatru- wszystko możliwe jest”.


Kulminacyjnym punktem projektu był udział w Przeglądzie Teatralnym „Zaczarowana Kraina”. Dwa miesiące wcześniej uczniowie ze Wschowy z nauczycielami opracowali układ taneczny. Został on sfilmowany i materiał wysłano do Herrnhut. Uczniowie z Niemiec zaczęli ćwiczyć taniec.


W niedzielne popołudnie przywitano gości na stanicy harcerskiej w Lginiu. Od tego czasu trwały próby wspólnego występu, przeplatane wspólnymi zabawami i warsztatami. Były podchody z zagadkami o bajkowej tematyce, animacja językowa – poznawanie słówek o tematyce teatralnej. Wtorek uczniowie spędzili w Poznaniu: zwiedzano Nowe ZOO, które jest azylem dla krzywdzonych zwierząt. W Teatrze Nowym odbyły się warsztaty teatralne z aktorką panią Agnieszką Różańską, podczas których ćwiczono oddech i głos. Pani Różańska pokazała jak śmiać się, smucić, płakać itp. Na zakończenie zwiedzano teatr: widownię, scenę i garderoby.


24 maja uczestnicy projektu wzięli udział w „Zaczarowanej Krainie”. Wystawili oni dwa spektakle: grupa z Herrnhut – „Emocje”, natomiast grupa złożona z uczniów zarówno z Niemiec jak i z Polski – „6 minut z życia prawdziwego marynarza”.


We wrześniu uczniowie ze Wschowy pojadą do Herrnhut i będą uczestniczyli w kolejnym projekcie.


 


/Dorota Rygusik - Matelska/    


© 2006 - 2017 Urząd Miasta i Gminy Wschowa
Projekt: PROTEKST Komputer
Unikalnych wizyt: 47234