Trwa remont drogi wojewódzkiej przy Wygnańczycach

11.12.2017

Dzięki przeprowadzonym pracom inwestycyjnym na drodze wojewódzkiej Stare Strącze - Wschowa (Wygnańczyce) jest zdecydowanie bezpieczniej. Zły stan techniczny nawierzchni, spękania i nierówności zniknęły. Przebudowany został odcinek o długości 694 metry. Wylanie nowej nawierzchni znacznie poprawiło komfort przejazdu tym odcinkiem drogi. Całkowita wartość inwestycji to blisko 1,36 mln zł.

Miło nam, że w tym roku możemy się cieszyć tyloma inwestycjami prowadzonymi przy drogach krajowych oraz wojewódzkich. Przypominamy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (Rejon Głogowski) przeprowadziła w tym roku na terenie naszej gminy remont drogi krajowej nr 12. Prace prowadzone były w dwóch etapach. Pierwszy obejmował remont nawierzchni asfaltowej na odcinku Jędrzychowice  - Wschowa. Jego koszt to blisko 1,4 mln zł. Drugi etap objął remont nawierzchni oraz wymianę chodników w Dębowej Łęce. Całość tego zadania wyniosła 1,7 mln zł.

- Kolejna bardzo ważna inwestycja. Mieszkańcy i kierowcy od długiego czasu skarżyli się na ten bardzo niebezpieczny odcinek. Dobrze, że prace zostały wykonane. Nadal będziemy lobbować i przekonywać o konieczności dalszych inwestycji wojewódzkich i krajowych na terenie naszej gminy – komentuje Miłosz Czopek

Publikacja: s.ps