Z Tomkiem Wilmowskim przez kontynenty...

30.10.2017
laureaci konkursu
Autor zdjęć: 
Biblioteka Publiczna MiG Wschowa

„Z Tomkiem Wilmowskim przez kontynenty” podróżowali uczestnicy konkursu recytatorskiego, który odbył się 26 października 2017 r. w Bibliotece Publicznej we Wschowie. „Tomek w krainie kangurów”, „Tomek wśród łowców głów”, „Tomek na tropach Yeti” –  to tylko niektóre tytuły dziewięciotomowego cyklu powieści Alfreda Szklarskiego, wyróżniającego się wyjątkowymi walorami poznawczymi. Za sprawą głównego bohatera, tytułowego Tomka, czytelnicy odwiedzają odległe kraje, egzotyczne miejsca i ich mieszkańców, dowiadują się, jak ważna w życiu jest przyjaźń i lojalność, uczą się szacunku dla ludzi innych narodowości i ras. Książki te, ze względu na imponujący zasób wiedzy geograficzno-historycznej, wartką, trzymającą w napięciu akcję oraz pasjonujące przygody, warto przeczytać i polecać nie tylko młodym czytelnikom.

Uczniowie klas V i VI, do których adresowany był konkurs, mieli za zadanie zaprezentować fragment wybranej przez siebie opowieści o Tomku Wilmowskim.

Jury oceniało atrakcyjność tekstu, stopień jego opanowania oraz interpretację. Najbardziej spodobała się wyrazista, pełna ekspresji recytacja w wykonaniu Karoliny Kubiak, ucz. kl.VI ze Szkoły Podstawowej w Siedlnicy, II miejsce zdobyła Oliwia Maćkowiak z kl. V Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie, III miejsce zajęła Amelia Bruchal, ucz. kl.V, również ze Szkoły Podstawowej w Siedlnicy, a wyróżnienie przypadło Agacie Urbaniak, ucz. kl. V ze Szkoły Podstawowej w Lginiu.

Publikacja: s.ps