Wschowa. Małe miasto wielkich przeżyć zaprasza…

28.05.2018
w tle ratusz a na pierwszym planie grafika herbu Wschowy
Autor zdjęć: 
muzeum

Baner promujący stronę, dzięki której można zwiedzić Wschowę umieszczony został na naszej stronie. Odwiedź ziemię wschowską z muzealnym Lwem …. Nie będzie to zwykła wycieczka, tylko magiczna podróż w czasie i przestrzeni. Będą to niezapomniane chwile, które spędzisz przechadzając się tajnymi ścieżkami miasta, podążając śladami królów, mieszczan oraz dawnych legend.

Ten przewodnik powstał w projekcie Muzeum Ziemi Wschowskiej „Małe miasto wielkich przeżyć – kreatywne warsztaty i przewodnik po Wschowie”. Ma on różne funkcje pozwalające poznać historię i zabytki ziemi wschowskiej osobom z niepełnosprawnościami, a także tym, które, na przykład, nie potrafią jeszcze czytać. Można posłuchać zamieszczonych tu opowieści lub powiększyć czcionkę w tekście. Drugim efektem projektowych działań jest wersja tej publikacji w formie drukowanej książeczki – pytaj o nią w Muzeum Ziemi Wschowskiej.

Projekt „Małe miasto wielkich przeżyć – kreatywne warsztaty i przewodnik po Wschowie” został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach IX edycji programu „Patriotyzm Jutra”. Jest to ogólnopolski program, który służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Muzeum Ziemi Wschowskiej realizuje projekt przy wsparciu finansowym Banku Spółdzielczego we Wschowie, Starostwa Powiatowego we Wschowie i Gabinetu Kosmetycznego EVA.

/MZW/

Publikacja: s.ps