Już w sobotę Andrzej Chyra we Wschowie

26.10.2017
plakat z filmu z trzema aktorami

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty serdecznie zaprasza w sobotę, 28 października na film: "Prosta historia o morderstwie" oraz spotkanie z Andrzejem Chyrą.
Wydarzenie rozpocznie się seansem o godzinie 18:00, a spotkanie z aktorem odbędzie się o godzinie 19:30.

„Andrzej Chyra - jeden z najwybitniejszych i najbardziej utalentowanych polskich aktorów.
Urodził się 27 sierpnia 1964 roku w Gryfowie Śląskim. W roku 1987 ukończył Wydział Aktorski PWST w Warszawie, a następnie na tej samej uczelni Wydział Reżyserii w 1994. Jeszcze podczas studiów aktorskich miał swój debiut teatralny ("Stracone zachody miłości", rola Nataniela).
W filmie zadebiutował w roku 1994 - w obrazie Radosława Piwowarskiego pt. "Kolejność uczuć" jako Benvollo. Sławę przyniosło mu zagranie roli Gerarda Nowaka w "Długu" Krzysztofa Krauzego, za którą uzyskał Nagrodę Aktorską w Gdyni oraz Złotego Orła - za najlepszą rolę Drugoplanową. Od tamtej pory grał w wielu cenionych filmach tj. "Pieniądze to nie wszystko" Juliusza Machulskiego, "Symetrii", "Komorniku" (za którą uzyskał nagrodę Złotego Orła - za najlepszą główną rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, oraz Złotego Lwa), "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" Marka Koterskiego, gdzie wcielił się w postać alkoholika Adama Miauczyńskiego.  W 2015 r. został odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"
Źródło filmweb

Opis filmu:
"Prosta historia o morderstwie", to trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Filip Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Kinga Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem (Andrzej Chyra) – zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Chcąc udowodnić swoją niewinność, Jacek musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w którą uwikłany był jego ojciec.
[opis dystrybutora kino]

Wydarzenie dofinansowano ze środków Gminy Wschowa.
Mecenat: Bank Spółdzielczy we Wschowie
Wsparcie: Color4You
Bilet: 15 zł
Przedsprzedaż biletów – tel.: 665 451 467
W dniu wydarzenia bilety będą sprzedawane w sali widowiskowej CKiR od godziny 17:00.

Publikacja: s.ps