WBO 2018. Głosujemy do wtorku 31.10

27.10.2017
WBO ludziki kolorowe
Autor zdjęć: 
umig

Niewiele czasu zostało, aby każdy mieszkaniec powyżej szesnastego roku życia mógł w drodze głosowania wypowiedzieć się, co jego zdaniem ma być realizowane w ramach trzeciego już Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego. Trwa głosowanie „papierowe” w Biurze Obsługi Interesanta w ratuszu w godzinach pracy urzędu oraz internetowe przez 24 godziny na dobę. Ostatnim dniem głosowania będzie wtorek 31.10. W ratuszu będzie można zagłosować do godziny 15.00 – proszę pamiętać o zabraniu dokumentu tożsamości. Natomiast głosowanie internetowe potrwa do północy tego dnia. Frekwencja jak dotychczas ponownie jest większa w sieci, ale to nie dziwi.

Otrzymujemy sygnały od części z Państwa, że nie pamiętacie hasła do swoich maili zakładanych przed rokiem, często tzw. dziesięciominutówek. System jest na tyle szczelny, że nie pozwala na głosowanie innym posiadaczom numeru PESEL, lub właścicielom, którzy akurat zapomnieli hasła i rodzą się pytania, jak w tej sytuacji głosować elektronicznie, kiedy chce się użyć własnego numeru PESEL. Przewidzieliśmy taką sytuację i dlatego od początku głosowania na naszej stronie w tzw. pasku przewija się informacja, o możliwości kontaktowania się w tej sprawie z informatykiem zarządzającym programem. Istnieje możliwość przywrócenia do głosowania, ale wyłącznie  po uwiarygodnieniu i złożeniu wniosku drogą mailową. W tym celu, aby rozwiązać problem należy wysłać zapytanie na adres: informatykatwschowa [dot] pl

- Wszystkie projekty zgłosili mieszkańcy i oni też zdecydują, które z nich w przyszłym roku będą realizowane. Jedno co dziś wiemy, to tyle, że będzie ich minimum sześć co wynika z  planowanej kwoty 600 tysięcy złotych na rok przyszły i faktu, że na jeden projekt nie można wydać więcej niż sto tysięcy złotych. Pomału dociera do nas świadomość, że po tym głosowaniu mieszkańcy zdecydowali absolutnie samodzielnie, bez ingerencji burmistrza czy rady na co zostanie przeznaczona już kwota blisko dwóch milionów złotych. To autentyczny sukces budżetu  obywatelskiego we Wschowie. – mówi Miłosz Czopek, zastępca burmistrza.

(dp)

Publikacja: s.ps