Ruszyła termomodernizacja obiektów

16.05.2018

Prace termomodernizacyjne budynków oświatowych nabrały tempa. Wszyscy możemy zaobserwować ustawione rusztowania przy budynkach szkół podstawowych nr 1 i 2. W przedszkolu nr 5 rusztowania ustawione zostały z tyłu obiektu, ponieważ to właśnie od tamtej strony rozpoczęto ocieplanie placówki. Termomodernizacja budynków polegać będzie m.in. na: modernizacji i dociepleniu ścian i dachów, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej (w budynkach SP 1 i SP 2), modernizacji sieci wewnętrznej ogrzewania i wody użytkowej. Ponadto w budynkach, w związku z modernizacją sieci CO i CWU zostaną zamontowane odnawialne źródła energii - OZE (pompy ciepła na potrzeby CO i CWU oraz instalacje fotowoltaiczne).

- Ta bardzo ważna inwestycja nie tylko poprawi efektywność energetyczną naszych szkół i największego samorządowego przedszkola, ale ukaże wspomniane budynki w nowym blasku i w nowej kolorystyce. Inwestycja wpłynie bardzo na estetykę Wschowy. Termomodernizacja jeszcze z jednego powodu zasługuje na szczególne wymienienie. Dzięki tej inwestycji większa część wschowskich dzieci uczyć się będzie w jeszcze lepszych warunkach, a niezbędne miliony na sfinansowanie prac zostały w kwocie przekraczającej 6 milionów złotych pozyskane ze środków unijnych – podkreśla Miłosz Czopek

Dla przypomnienia informujemy, że w 2016 roku Gmina Wschowa pozyskała środki na termomodernizację budynków Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 oraz Przedszkola nr 5 we Wschowie. Gmina otrzymała 6 183 205,37 zł. dofinansowania. Warto dodać, że początkowo koszty całkowite inwestycji wynosiły 7 357 613,68 zł z czego aż 7 274 359,30 zł to koszty kwalifikowalne. Po przetargu wartość całkowita inwestycji wzrosła do kwoty 9 656 359,35 zł.


„Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Wschowa”, współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Publikacja: s.ps