Prawidłowa postawa mieszkańców- ,,Zgłoszenia o pozostawionym plecaku na ławce,,

14.12.2016

W dniu 14 grudnia strażnicy otrzymali w krótkim czasie kilka zgłoszeń  o pozostawionym plecaku na ławce przy stawach na ul. Obrońców Warszawy.

Niezwłocznie udał się patrol we wskazane miejsce i rzeczywiście potwierdził zgłoszenia. Na miejscu zabezpieczono teren i powiadomiono dyżurnego KPP we Wschowie, który jak poinformował również otrzymał podobne zgłoszenie jednak zgłaszający podał, że plecak jest pusty. Podjęto decyzję o sprawdzeniu zawartości plecaka. Plecak faktycznie był pusty.

W związku z tym, iż plecak znajdował się nad stawami skontrolowano teren wokół stawów ze szczególnym zwróceniem uwagi na ewentualne ślady osoby, która mogła wpaść do wody. Jednak nie stwierdzono takich oznak.

Należy w tym miejscu podziękować osobom zgłaszającym za prawidłową postawę i zgłoszenie podejrzanego plecaka do służb w celu sprawdzenia czy taki pakunek nie jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Plecak został zabezpieczony i prawdopodobnie w przypadku nie ustalenia właściciela zostanie przekazany do Biura Rzeczy Znalezionych.

                                                                                                                                                                                                                Straż Miejska Wschowa

Publikacja: sm