Oficjalne otwarcie ulicy Kamiennej

06.12.2017
Autor zdjęć: 
umig

Prace przy ulicy Kamiennej dobiegły końca i już od listopada mieszkańcy mogą cieszyć się z nowej drogi, parkingów i ścieżki pieszo-rowerowej. Ten odcinek drogi zmienił się nie do poznania. Jeszcze na początku roku, mieszkańcy mieli problem by pokonać niektóre fragmenty tej ulicy. Po zimie czy intensywnych opadach deszczu droga momentami stawała się uciążliwa dla kierowców. Inwestycja ta również poprawiła sytuację osób zamieszkujących pobliskie osiedle.  

Oficjalne otwarcie tej jednej z największych inwestycji drogowych finansowanych przez Gminę Wschowa kwotą ponad pół miliona złotych nastąpiło w grudniowe południe. Otwarcia dokonali przedstawiciele władz samorządowych powiatu wschowskiego, gminy Wschowa, przedstawiciel Przedsiębiorstwa Nasienno-Zaopatrzeniowego Wójcik, a także wicewojewoda lubuski Robert Paluch. Niezmiernie miło nam, że prywatny przedsiębiorca współpracował i wspierał tą inwestycję. Jak podkreślił wicewojewoda jest to ewenement na skalę naszego województwa.

- Otwarcie ulicy Kamiennej wieńczy dobry rok w naszym samorządzie pod kątem inwestycji drogowych i nie tylko. Od początku jesteśmy nastawieni na to, aby jeśli tylko jest to możliwe, szukać partnerów do przedsięwzięć w tej dziedzinie. Współpraca z powiatem po latach posuchy układa się bardzo dobrze. Wybiegając już w przyszłość wiemy, że będziemy mogli na tej zasadzie dokończyć remont ulicy Mickiewicza. Cieszy, że podobne nastawienie ma pan starosta. Ponad półmilionowy wkład gminy obok środków powiatu i województwa pozwolił nie tylko wyremontować ulicę, ale zbudować jej nowoczesną infrastrukturę w postaci blisko stu miejsc parkingowych, chodników, ścieżki dla rowerów, studzienek kanalizacyjnych. Cieszę się też z zaangażowania na miarę środków w to przedsięwzięcie prywatnej firmy panów Wójcików. To bardzo dobry przykład współpracy przedsiębiorców z samorządem i zachęcający innych - mówił na konferencji prasowej Miłosz Czopek.

Publikacja: s.ps