Misja gospodarcza dla przedsiębiorców

12.02.2018
logo

Przedsiębiorcy z branży spożywczej, przemysłu HoReCa - wyposażenia hoteli i restauracji posiadający siedzibę w Województwie Lubuskim  mogą wziąć udział w misji gospodarczej do Hiszpanii, która odbędzie się od 15 do 19 kwietnia 2018 r.

Termin rekrutacji: do 15 lutego 2018 r. do godziny 23:59

Przedsiębiorcy dokonują zgłoszenia udziału poprzez wypełnienie i przesłanie drogą elektroniczną na adres e-mail coiatlubuskie [dot] pl lub coieatlubuskie [dot] pl formularza zgłoszeniowego (zał. nr 1) oraz formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis przez przedsiębiorcę wykonującego usługę świadczoną w ogólnym interesie gospodarczym (zał. nr 2).

Rekrutacja ma charakter otwarty i kierowana jest do wszystkich przedsiębiorców z kategorii MŚP posiadających siedzibę w Województwie Lubuskim. Firmy zakwalifikowane do udziału w misji gospodarczej pokrywają 15% kosztów organizacji wyjazdu w przeliczeniu na jednego uczestnika, szacowany koszt ok. 1.500 zł netto.

Targi ALIMENTARIA 2018 odbywają się w Barcelonie co dwa lata i są to najważniejsze targi spożywcze w Hiszpanii i jedne z najważniejszych na świecie. Wystawa skierowana jest do producentów, dystrybutorów, importerów i eksporterów wszystkich produktów z branży spożywczej oraz z branż wspierających (wyposażenia kuchni, meble, itp.). Patronat nad targami sprawują między innymi ministerstwo rolnictwa, rząd Katalonii i Hiszpański Instytut Handlu Zagranicznego.

Proponowane punkty programu:
•    udział w międzynarodowych targach Alimentaria 2018 w Barcelonie,
•    udział w Hub Alimentaria – międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej,
•    Seminaria i spotkania B2B z przedsiębiorcami w rożnych regionach Hiszpanii: w Barcelonie i w Murcji,
•    Spotkania z przedstawicielami polskiej placówki dyplomacji gospodarczej, instytucjami wspierającymi przedsiębiorców, np.: Izbą Przemysłowo- Handlową, stowarzyszeniem hotelarzy / rynkiem hurtowym / branżowym klastrem (Katalonia Clusters) (w zależności od profilu uczestników misji)
Zapewniamy kompleksowo: program merytoryczny, usługę tłumaczenia, hiszpańskojęzyczne materiały promocyjne, zakwaterowanie w hotelach, wyżywienie, transport lotniczy i osobowy itp.

Region Murcja położony jest w południowo-wschodniej części Hiszpanii. Ze względu na żyzne ziemie oraz dogodny klimat Murcja jest typowym regionem rolniczym. Sektor ten ma duży wpływ na rozwój gospodarki regionalnej. Dominują uprawy winorośli, owoców cytrusowych (głównie pomarańczy i cytryn), oliwek oraz kwiatów. Turystyka pełni istotną rolę w rozwoju regionu. Murcja jest chętnie odwiedzana przez turystów ze względu na liczne plaże. Główne ośrodki znajdują się na wybrzeżu Costa Cálida oraz wokół laguny Mar Menor (Mniejsze Morze).

Misja dofinansowana jest w 85% z funduszy Unii Europejskiej. Misji towarzyszy uczestnictwo w międzynarodowych targach ALIMENTARIA 2018 w Barcelonie, które zaliczają się do najważniejszych wydarzeń branży spożywczej i hotelarskiej na świecie oraz wizyta w regionie Murcja. Misja organizowana jest przy współudziale Alimentaria Exhibitions (organizator targów Alimentaria) i Ambasady RP w Madrycie. Misja organizowana jest w ramach projektu ”Promocja gospodarcza województwa lubuskiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych”. Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji zawarte są w regulaminie zamieszczonym poniżej.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku nie wyłonienia wykonawcy technicznego (w ramach ogłoszonego przetargu) misja w tym terminie nie dojdzie do skutku.
W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami tel: 68 456 53 31, tel: 68 456 54 25 lub email coieatlubuskie [dot] pl, coiatlubuskie [dot] pl.

Publikacja: s.ps