Mówię, bo mogę. Mówię, bo chcę

24.11.2017
dzieci występijące na scenie
Autor zdjęć: 
s.ps

Listopadowy czwartek przyniósł wiele emocji za sprawą Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, który zorganizował Pierwszy Przegląd Twórczości Teatralnej Przedszkoli pod nazwą ,,Mówię, bo mogę. Mówię, bo chcę". Wydarzenie odbyło się dzięki ogromnemu zaangażowaniu Stowarzyszenia ,,Bliżej Autyzmu", które w ramach złożonego projektu otrzymało wysokie dofinansowanie z Fundacji PZU na realizację właśnie takich inicjatyw.

„Jestem prezesem Stowarzyszenia „Bliżej Autyzmu”, które napisało projekt do Fundacji PZU: „Mówię bo mogę. Mówię bo chcę. Zmieniamy komunikację jednokierunkową na dwukierunkową” i otrzymało ponad 46 tys. na zmianę jakości życia dla osób, które mają problemy z komunikacją. Nie ukrywam, że skakaliśmy bardzo wysoko. Szanowni Państwo, dzisiejszy Przegląd jest związany z dziećmi mówiącymi i nie mówiącymi. Jest to pierwszy Przegląd, w którym chcemy pokazać, że są dzieci, które nie mogą  mówić, a chcą mówić. Myślę, że ten Przegląd pomoże uświadomić społeczeństwu, że są takie dzieci” – mówiła Lucyna Kowalczykowska.

Po otwarciu I Przeglądu Twórczości Teatralnej Przedszkoli na scenie, jako pierwsze, pojawiły się dzieci z Przedszkola nr 6 "Kraina Tęczy" by zaprezentować, licznie przybyłej publiczności przygotowany program artystyczny. Swój repertuar zaprezentowały także pociechy z: Przedszkola nr 3 we Wschowie, Przedszkola nr 5 we Wschowie, Niepublicznego Przedszkola „Złota Rybka” u Dula oraz Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko”.

Publikacja: s.ps