Już w niedzielę zabawy w Muzeum

20.09.2017
plakat niedzielnych zabaw
Autor zdjęć: 
MZW

Promowanie historii i kultury ziemi wschowskiej, integracja w rodzinie, a także muzealna edukacja, czyli kształtowanie nowych odbiorców kultury przyświeca cyklowi: „Niedzielne Zabawy w Muzeum”. To wspólne, bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat i ich opiekunów. Uczestniczą w nich rodzeństwa, rodzice czy dziadkowie. Obejmują one comiesięczne niedzielne spotkania, z wyłączeniem miesięcy wakacji i ferii zimowych.
W roku 2017 projekt otrzymał dofinansowanie Pełnomocnika Burmistrza Wschowy ds. Profilaktyki i Młodzieży, które przeznaczyliśmy na realizację dwóch warsztatów. Pierwsze odbyły się w marcu br. Poprowadziła je Katarzyna Sieradzka z pracowni ceramiki „Kreatywna Galeria”. dziewczynka lepi w glinieUczestnicy tworzyli gliniane dzieła inspirując się oglądaną wcześniej wystawą czasową „Z gliny stworzone” prezentującą piękne przedmioty z Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.
Na drugie współfinansowane przez PiM spotkanie zapraszamy już w najbliższą niedzielę – 24 września. Ponieważ jest to miesiąc obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, będziemy chcieli zainteresować tym tematem również naszych niedzielnych gości. Będzie bajkowo, warsztatowo i kolorowo! Czekamy na dzieci i ich opiekunów w muzeum przy placu Farnym 3 o godz. 14:00. Zachęcamy również do uczestnictwa w spacerze „Tajny kod miasta – architektoniczny krajobraz Wschowy”, który poprowadzi Marta Małkus – historyk sztuki i dyrektor MZW. Rozpocznie się on po warsztatach, o godz. 15:00.
/Muzeum Ziemi Wschowskiej/

Publikacja: s.ps