I etap budowy ścieżki rowerowej do Lginia

19.07.2018

Została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego z Głogowa na budowę pierwszego etapu ścieżki rowerowej ze Wschowy do Lginia. W ramach inwestycji zaplanowano wybudowanie 690 metrów asfaltowej ścieżki rowerowej. Jej trasa ma przebiegać od skrzyżowania ulicy Wolsztyńskiej (przy zjeździe w kierunku ulicy Nowe Ogrody) do końca ogródków działkowych (przy rondzie Wolsztyńskim). Zadanie to zaplanowane zostało na kwotę 429 989.05 złotych. Ta niezwykle ważna dla wschowian inwestycja ma zostać zrealizowana najpóźniej do końca października.

- Najwyższy czas na tego typu inwestycje. Mówiono o nich latami w poprzednich kadencjach. Teraz nastał okres realizacji i inwestycji. Ten rok jest rokiem rekordowym. Prowadzimy inwestycje na około 14 milionów złotych. Jest to możliwe tylko dzięki pozyskaniu wielomilionowych dopłat. Ścieżka rowerowa zajmuje jednak szczególne miejsce w gronie prowadzonych inwestycji, gdyż długo zabiegaliśmy o jej rozpoczęcie. Po wykonaniu tego pierwszego etapu jestem przekonany, że to tylko kwestia czasu, jak rowerem, po nowej ścieżce, dojedziemy do naszego urokliwego Lginia – podkreśla Miłosz Czopek.

Wszystkim miłośnikom sportów rowerowych oraz osobom ceniącym sobie aktywny wypoczynek wśród przyrody przypominamy, że obecnie do Lginia można dojechać leśną trasą prowadzącą przez Buczynę. Polecamy tą zdrową i bezpieczną trasę prowadzącą nad nasze jezioro.

 

Publikacja: s.ps