Droga Krajowa nr 12 z nową nawierzchnią i chodnikami

25.10.2017
wyremontowana krajówka

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (Rejon Głogowski) przeprowadziła w tym roku na terenie naszej gminy remont drogi krajowej nr 12. Prace prowadzone były w dwóch etapach. Pierwszy obejmował remont nawierzchni asfaltowej na odcinku Jędrzychowice  - Wschowa. Jego koszt to blisko 1,4 mln zł. Drugi etap objął remont nawierzchni oraz wymianę chodników w Dębowej Łęce. Całość tego zadania wyniosła 1,7 mln zł.
Dzięki prowadzonej inwestycji na drodze krajowej nr 12 (Wschowa – Głogów oraz Dębowa Łęka) jest zdecydowanie bezpieczniej nie tylko dla pieszych, ale i kierowców. Odczuwalna jest zmiana komfortu przejazdu szczególnie na odcinku Wschowa - Jędrzychowice.

To kolejna ważna inwestycja realizowana na terenie naszej gminy. Współpraca z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad układa się bardzo doborze. Znaleźliśmy partnera, który wsłuchuje się w nasze argumenty. Niedawno wysunęliśmy kolejne propozycje, które w znaczący sposób podniosą bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Modernizacja drogi krajowej nr 12, jest kolejnym dowodem, że w tej kadencji inwestycje drogowe realizowane są w każdej możliwej konfiguracji. Można wymienić m.in. inwestycje gminne, powiatowo-gminne, czy wojewódzkie. Cieszymy się z każdej inwestycji i współpracy z każdym, kto wspólnie z nami zmienia oblicze Gminy Wschowa. Inwestycje drogowe nie tylko podnoszą bezpieczeństwo, ale wpływają również na atrakcyjność gospodarczą Wschowy – podkreśla Miłosz Czopek

Publikacja: s.ps