Absolwenci wschowskiego CIS-u stworzyli spółdzielnię socjalną

31.01.2018
ulotka tekstowa TUR

Wschowskie Centrum Integracji Społecznej, które powstało z inicjatywy władz samorządu rozwija się znakomicie i tworzy nowe społecznie podmioty, które w kolejnych obszarach służyć będą wschowianom. Uczestnicy wschowskiego Centrum Integracji Społecznej stworzyli spółdzielnię socjalną. Od 2 stycznia  we Wschowie funkcjonuje Spółdzielnia Socjalna „TUR”. Grupa byłych pracowników CIS  świadczy usługi w zakresie sprzątania klatek schodowych, mieszkań, domów, biur, sprzątania ulic, placów i utrzymywania terenów zielonych. Pracownicy spółdzielni przeszli odpowiednie szkolenia i posiadają niezbędne umiejętności do wykonywania oferowanych zadań. Przedstawiciele wschowskiej spółdzielni starają się poprzez reklamę przekonać wschowian do swojej działalności:  „Praca w spółdzielni daje nam nie tylko możliwość podjęcia zatrudnienia, lecz jest również szansą na zdobycie doświadczenia i pewności siebie. Na terenie naszej Gminy niektóre wspólnoty mieszkaniowe już korzystają z naszej oferty. Przyjmujemy zlecenia jednorazowe i okazjonalne, a do każdego klienta podchodzimy indywidualnie według potrzeb. Gwarantujemy sumienność i dokładność przy wykonywaniu powierzonych zadań. Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą prosimy o kontakt telefoniczny: 698 540 839, 698 539 897”.
Spółdzielnia socjalna to podmiot gospodarczy, łączący w sobie cechy przedsiębiorstwa oraz organizacji pozarządowej. Głównym celem spółdzielni jest zapewnienie pracy swoim członkom. Spółdzielnie socjalne istnieją, aby pomagać osobom, które z różnych powodów nie radzą sobie na rynku pracy. Praca w spółdzielni daje im nie tylko możliwość podjęcia zatrudnienia, lecz jest również szansą na zdobycie doświadczenia i pewności siebie.
- Minęły dwa lata od założenia we Wschowie Centrum Integracji Społecznej, organizacji, której jednym z celów jest przeciwdziałanie wykluczeniu z życia zawodowego. Podjęte decyzje okazały się słuszne. Uczestnicy CIS-u na stałe wpisali się już w krajobraz Wschowy, a ich praca doceniana jest przez wielu. Teraz uczyniono kolejny krok. Jesteśmy świadkami powstania pierwszej wschowskiej spółdzielni socjalnej, która zaczyna funkcjonować na rynku. Jestem przekonany, że oferta usług znajdzie wielu odbiorców. Cieszy fakt, że nowe miejsca pracy tworzone są we Wschowie w różnych sferach, które jednak doskonale się uzupełniają – podkreśla Miłosz Czopek.

Publikacja: s.ps