50 lat działalności

12.10.2018

W Sali Gotyckiej Urzędu Miasta i Gminy Wschowa odbyła się uroczystość 50-lecia działalności Muzeum Ziemi Wschowskiej. Dlaczego właśnie w tej sali? Wybrana została ona nieprzypadkowo. To właśnie w niej przez cztery lata mieściła się Izba Pamiątek Historycznych, którą 1 kwietnia 1968 roku na mocy decyzji ówczesnego Prezydium Powiatowej Rady Narodowej we Wschowie przekształcono na Muzeum Regionalne. W Sali Gotyckiej powstawały pierwsze wystawy i to właśnie tam gromadzono pierwsze materiały, które zasilają dzisiejsze zbiory muzealne.

Uroczystość była doskonałą okazją do złożenia podziękowań wszystkim sympatykom, miłośnikom i przyjaciołom Muzeum Ziemi Wschowskiej. Przybyli goście nie szczędzili ciepłych słów i podziękowań dla pracowników instytucji.

Na zakończenie wszyscy goście mogli skosztować pięknego tortu w kształcie kamieniczek wschowskich oraz udać się na specjalnie przygotowaną wystawę „Z każdym rokiem cenniejsi. 50 lat Muzeum Ziemi Wschowskiej 1968-2018”. Wystawę można oglądać jeszcze do 21 października w siedzibie muzeum przy Placu Zamkowym 2.

Publikacja: s.ps