Dziś jest 29 maja 2017r. Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Language gb Language de
Drukuj artykułZrób plik PDFPoleć poprzez email
Zmniejsz czcionkęStandardowa wielkość czcionkiZwiększ czcionkę
 
Zakończono konkursy na stanowiska dyrektorów przedszkoli i szkół podstawowych

Zakończono konkursy na stanowiska dyrektorów przedszkoli i szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wschowa. Dotyczyły one wyborów dyrektorów 5 szkół podstawowych: (Szkoły Podstawowej w Łysinach, Konradowie, Siedlnicy, Osowej Sieni i Szkole Podstawowej nr 1) oraz 3 przedszkoli (Przedszkola nr 1, 3 i 5). Konkursy przeprowadzane były przez trzy dni: 11 maja na dyrektorów Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły w Osowej Sieni, 15 maja na dyrektorów placówek przedszkolnych, a 16 maja na dyrektorów Szkół: w Siedlnicy, Konradowie i Łysinach.


W wyniku przeprowadzanych konkursów dyrektorami zostali:


Pan Maciej Grabianowski - Szkoła Podstawowa nr 1


Pan Mikołaj Błaszczyk - Szkoła Podstawowa w Osowej Sieni


Pani Małgorzata Bryjak - Przedszkole nr 1


Pani Sylwia Bąkiewicz - Przedszkole nr 3


Pani Lidia Toś - Przedszkole nr 5.


Ostatnie trzy konkursy nie zostały rozstrzygnięte. Kandydaci na dyrektorów szkół w Siedlnicy i Konradowie nie przedłożyli niezbędnych dokumentów, a tym samym nie spełnili wymogów formalnych konkursu. Kandydat na dyrektora Szkoły Podstawowej w Łysinach nie uzyskał wymaganej oceny niezbędnej do powierzenia stanowiska.


W zaistniałej sytuacji, zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym, decyzje o obsadzie na wspomnianych stanowiskach podejmuje burmistrz gminy. Ma do wyboru trzy podstawowe możliwości, czyli powtórzenie konkursu, wskazanie na okres dziesięciu miesięcy osoby pełniącej obowiązki dyrektora, ale spełniającej wymogi formalne lub powierzenie na okres 5 lat funkcji osobie, która również spełnia wymogi określone w prawie oświatowym. Należy dodać, że powierzenie funkcji w określonych, uzasadnionych przypadkach może być na okres krótszy niż 5 lat. Zgodnie z prawem burmistrz w swoim wyborze może również uwzględniać osoby, które stanęły do konkursu, mimo tego iż nie był on rozstrzygnięty.

 
© 2006 - 2017 Urząd Miasta i Gminy Wschowa
Projekt: PROTEKST Komputer
Unikalnych wizyt: 45427