Dziś jest 1 maja 2017r. Imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira
Language gb Language de
Drukuj artykułZrób plik PDFPoleć poprzez email
Zmniejsz czcionkęStandardowa wielkość czcionkiZwiększ czcionkę
 
Działania Straży Miejskiej

W kwietniu br. w ramach profilaktyki zdrowia rozpoczęto zajęcia, których tematem była przemoc i cyberprzemoc. Zajęcia prowadzone były przez funkcjonariuszy straży miejskiej ze Wschowy oraz funkcjonariuszy KPP we Wschowie. W ramach tych zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się, czym jest przemoc, jakie są jej rodzaje i skutki. Ponadto omówiono aspekty cyberprzemocy, która w dobie powszechnego dostępu do Internetu staje się dużym zagrożeniem dla młodych ludzi korzystających z różnego rodzaju forów społecznościowych. Pierwsze spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej w Łysinach i Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie.


Policjanci z wydziału kryminalnego KPP we Wschowie w trakcie prowadzonej pracy operacyjnej, dodatkowo wykryli nielegalne opróżnianie szamba przez mieszańca Konradowa. Poinformowali o tym fakcie strażników, którzy niezwłocznie udali się na miejsce i ukarali sprawcę na podstawie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

13 kwietnia Strażnicy Miejscy otrzymali zgłoszenie o czarnym dymie i nieprzyjemnym zapachu wydobywającym się z terenu przedsiębiorstwa znajdującego się we Wschowie. Natychmiast podjęto czynności i udano się pod wskazany adres. W trakcie kontroli potwierdzono, że pracownik firmy (palacz) spalał odpady typu płyty pilśniowe laminowane. Przy palenisku znaleziono również inne niedozwolone do spalania odpady. Na podstawie ustawy o odpadach nałożono mandat karny na pracownika firmy.
Straż Miejska
 
© 2006 - 2017 Urząd Miasta i Gminy Wschowa
Projekt: PROTEKST Komputer
Unikalnych wizyt: 44487