Dziś jest 23 czerwca 2017r. Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Language gb Language de
Drukuj artykułZrób plik PDFPoleć poprzez email
Zmniejsz czcionkęStandardowa wielkość czcionkiZwiększ czcionkę
 
Mażoretki wróciły z medalami!

Od 19 do 21 maja 2017 r. dziewczyny z zespołu mażoretek „Finezja” reprezentowały Wschowę i dzielnie walczyły na Mistrzostwach Polski Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek w Kędzierzynie-Koźlu. Do tej pory to największy dorobek medalowy naszych dziewczyn na Mistrzostwach Polski!


Pierwszego dnia mistrzostw, dziewczyny odniosły pierwsze sukcesy. Trzy srebra i jedno złoto! W kategorii duo buława złotymi mistrzyniami zostały: Alicja Chilarska i Karolina Gurgulewicz, w trio buława srebro wywalczyły: Natalia Wierzbicka, Natalia Skoczylas i Magdalena Grygiel natomiast solo buława pierwszą wicemistrzynią Polski została Natalia Wierzbicka. Kalina Wilk wywalczyła srebro w kategorii solo 2xbaton. Grupa mini formacja kadetki Minionki zajęła 8 miejsce.


W niedzielę, przyszedł czas na kolejne sukcesy naszych dziewczyn. Drugie miejsce wywalczyły seniorki  i zostały wicemistrzyniami Polski w kategorii scena buława, a trzecie miejsce w kategorii defilada buława. Również w niedzielę miała swój debiut nasza grupa juniorek, która zaprezentowała swój układ w kategorii  scena baton juniorki. Na 16 naszych choreografii  dziewczęta zdobyły siedem medali! Do tej pory to największy dorobek medalowy naszych dziewczyn na Mistrzostwach Polski. Wschowskie mażoretki wywalczyły tym samym nominacje na Mistrzostwa Europy we Włoszech, które odbędą się 22-25 czerwca 2017 r.


Dziękujemy Gminie Wschowa za wsparcie finansowe wyjazdu mażoretek do Kędzierzyna Koźla.


/SKZW/ 
© 2006 - 2017 Urząd Miasta i Gminy Wschowa
Projekt: PROTEKST Komputer
Unikalnych wizyt: 45948